PREDSTAVENIE ZNAČKY STEEL

moderné aj retro spotrebiče do domácnosti, nerezový nábytok do záhrady

Showroom talianskej spoločnosti STEEL

Talianska značka STEEL


Tmavá retro zostava, rad ASCOT


Showroom značky STEEL


Nerezová zostava, rad GENESI


Vstavané rúry značky STEEL


Vyskladanie varnej zóny


BARBEQUE Outdoor STEEL
Moderná talianska spoločnosť s dlhou tradíciou svoju špecifickú produkciu distribuuje do viac ako 15 krajín. Značka STEEL sa každý deň zameriava na zlepšenie a napredovanie vo výrobe sporákov a ostatných domácich spotrebičov, ktoré sú nielen krásne, ale hlavne funkčné v maximálnej možnej miere. Aj keď sa tieto spotrebiče možno na prvý pohľad zdajú ako profesionálne, do profesionálnych kuchýň – opak je pravdou, sú určené pre domáce varenie a pre náročných gurmánov, ktorí hľadajú komfort a kvalitu.

Všetky spotrebiče sú vyrobené z kvalitnej nehrdzavejúcej ocele s označením AISI 304, teda z materiálu najvyššej triedy, ktorý sa používa v gastronómii.

Spotrebiče od značky STEEL majú charakteristický dizajn prepracovaný do detailov. Odlišujú sa aj širokou ponukou farieb, úchytov a doplnkov.  Profesionálny výkon domácich spotrebičov zaručuje najmä dôkladné využívanie ergonómie pri navrhovaní a výrobe samotných spotrebičov. Exkluzívne technológie a materiály výrobkov značky STEEL tvoria ucelený sortiment produktov, ktoré sú riešením pre náročných zákazníkov.

Značka nerezových spotrebičov STEEL sa neustále pozerá aj na vývoj trhu. Svojimi produktmi sa snaží prispôsobovať aktuálnemu dopytu, ktorý odzrkadľuje nové životné štýly a nové spôsoby varenia dnešných ľudí.

 

HISTÓRIA


Steel je talianska spoločnosť s dlhým rodinným dedičstvom. Nachádza sa v meste Carpi v blízkosti mesta Bologna a bola založená v roku 1999. Vlastní ju rodina Po, ktorá je treťou generáciou, ktorá sa podieľa na výrobe kuchynského vybavenia.

Pôvodnú spoločnosť založil Angelo Po ešte v roku 1922 a jeho remeselné spracovanie z nehrdzavejúcej ocele pomohlo vyrobiť prvé ručne-vyrobené kachle a neskôr výrobu kvalitných spotrebičov pre reštaurácie.

Dnes sa STEEL dostala do popredia výroby kuchynských sporákov a digestorov pre domácnosti. inovácia a funkčnosť sú základom pre dizajn ocele a profesionálny prístup ku kuchynským výrobkom.

 

SPOTREBIČE ZNAČKY STEEL DO INTERIÉRU


Rozdeľujeme na 2 základné rady:

 • GENESI - do moderných a funkcionalistických kuchýň s nadčasovým dizajnom
 • ASCOT – do retro, rustikálnych a vidieckych kuchýň s provensalským štýlom

 

V oboch radoch nájdete spotrebiče:

 • - sporáky,
 • - digestory,
 • - americké „SIDE by SIDE“ chladničky,
 • - chladničky s francúzskym otváraním dverí,
 • - teplovzdušné rúry,
 • - kombinované parné rúry,
 • - plynové varné panely,
 • - indukčné varné panely,
 • - bezzónové indukčné varné dosky,
 • - nerezový nábytok na vyskladanie vlastnej kuchyne.

 

Značka STEEL vo svjom porfóliu ponúka aj rad ENFASI, ktorý predstavuje modernú líniu spotrebičov s jednoduchým dizajnom. Ide o model, ktorý sa hodí do nadčasových kuchýň.

 • - sporáky,
 • - digestory.


Zaujímavý je aj novší rad spotrebičov OXFORD, ktorý svojim štýlom zastupuje spojenie starého vizuálu a nových kvalitných materiálov. Tento model priam dýcha atmosférou starého anglicka a štýlom vidieckej kuchyne.

 • - sporáky,
 • - digestory.

 

SPORÁKY


Sporák býval v minulosti dominantou kuchyne. Táto myšlienka hlavného miesta pre varenie, ako symbol domova a domáceho varenia, ostáva stále aktuálna a mnohí spotrebitelia sa k veľkému masívnemu sporáku opäť vracajú. Sporáky značky STEEL vychádzajú práve z tejto idey. Sú silné, pôsobia exkluzívne a sú skutočnou dominantou v celom priestore. Každý oceľový sporák je dizajnérsky kus a tiež nástroj na varenie s veľkou flexibilitou a výkonom.

Sporáky z radu ASCOT, GENESI, OXFORD či ENFASI talianskej značky STEEL ponúkajú vo varnej zóne množstvo vami žiadaných prvkov. Celkový cieľ značky STEEL spočíva v tom, aby sporák uspokojil potreby každého zákazníka zvlášť. Preto si každý spotrebiteľ môže komponenty sporáka vyskladať podľa svojich individuálnych potrieb, rovnako tak aj dizajnové prevedenie.

 

RÚRY


Rúry v sporákoch STEEL môžu byť buď teplovzdušné, alebo aj kombinované parné.  O systém kombinovaných parných rúr – generátor pary je celosvetovo stále väčší záujem a značka STEEL ho ponúka v sériách ASCOT a GENESI. Tieto rúry  sú vybavené najmodernejšou elektronikou a disponujú bohatosťou príslušenstva, ktorá vás príjemne prekvapí.

 

KOMBINOVANÉ PARNÉ RÚRY


Elektrické, teplovzdušné, ale aj kombinované parné rúry od značky STEEL sú dostupné vo viacerých zaujímavých prevedeniach. Kombinované parné rúry, či už samostatné ako vstavané do nábytkových skriniek kuchyne, alebo ako súčasť voľne stojacích sporákov svojou výnimočnosťou oslovujú tých najnáročnejších zákazníkov.

Spoločnosť vyvinula parnú rúru, ktorá je kombinovaná s plnohodnotnou elektrickou rúrou, a teda k parnej rúre od spoločnosti STEEL už nie je potrebná ďalšia samostatná elektrická rúra, čo významne znižuje cenovú náročnosť vybavenia vašej kuchyne.

STEEL vyrába aj vstavané dvoj rúry (double). Vrchná (menšia) rúra je špeciálne vyvinutá pre pečenie chleba alebo pizze, kameň ako výhrevný element je už zabudovaný v spodnej časti a rúra je konštruovaná na výkon až 315°C, čo je pre pečenie chleba a pizze jeden z rozhodujúcich parametrov. Spodná rúra môže byť buď klasická teplovzdušná alebo kombinovaná s parou.

 

VARNÉ ZÓNY


Veľká variabilita doplnkových častí sporákov podporuje kreatívnu a komfortnú prácu v kuchyni. STEEL poskytuje unikátnu možnosť zvolenia si varných plôch sporákov podľa individuálnych potrieb. Vyberáte si z viacerých možností varných zón:

 • - plynové horáky
 • - steak gril (vrúbkovaná liatinová panvica – grilovanie zeleniny, mäsa, či syrov)
 • - fritéza
 • - lávový gril
 • - tepanová panvica (plochá liatinová panvica – opekanie, zohrievanie)
 • - celoplošný indukčný varný panel.

 


SPOTREBIČE ZNAČKY STEEL DO EXTERIÉRU


Značka STEEL svoje nerezové produkty dokáže spracovať a vyrobiť tak, aby boli vhodné aj na vonkajšie používanie. Výroba sa prispôsobuje trendu záhradného grilovania na moderných terasách, kde sa rodiny stretávajú so svojimi priateľmi. Prichádza do popredia grilovanie na väčších griloch a varných plochách v tzv. „americkom štýle“ barbeque. Trh si žiada kvalitný nábytok aj na dvor, pričom si zákazník dokáže vyskladať svoju vlastnú nerezovú kuchyňu podľa individuálnych požiadaviek.

Patrí sem základný rad záhradného nábytku a záhradných spotrebičov BARBEQUE OUTDOOR.  Tento rad je určený pre náročných zákazníkov, ktorí majú radi komfort, zakladajú si na kvalitu a očakávajú od nábytku dlhú trvácnosť.

K BARBEQUE OUTDOOR patria:

 • - samostatné záhradné plynové grily,
 • - zabudované plynové varné panely,
 • - nerezové skrinky s umývadlom a batériou,
 • - záhradné nerezové chladničky ,
 • - ostatný nerezový nábytok, z ktorého si môžete vyskladať vašu ideálnu vonkajšiu kuchyňu.

 

Pri výbere spotrebičov a nábytku vám radi poradíme, stačí napísať na
 info@sporaky-chladnicky.eu   alebo zatelefonovať na 0911 551 272.

 

CERTIFIKÁTY

Certifikát spotrebičov značky STEEL