ZÁHRADNÉ GRILY – AKO SI VYBRAŤ TEN SPRÁVNY?

kvalitný Barbeque Outdoor vo vašej záhrade

nerezový gril na kolieskach

nerezový gril na kolieskach


vstavaná zostava na grilovanie do záhrady

vstavaná zostava na grilovanie do záhrady


Leto, záhrada, dlhé teplé večery a posedenie na terase... Kto si to vie predstaviť bez grilovania s rodinou či priateľmi? Ale pripraviť lahodné burgre, šťavnaté stejky, či chrumkavú grilovanú zeleninu nie len tak. Minimálne polovicu úspechu môžeme pripísať práve kvalitnému grilu, na ktorom tieto dobroty pripravíte takmer bez námahy a komplikácií. 

Dnes máte na výber množstvo grilov, ktoré sa líšia najmä zdrojom tepla, konštrukciou či rozmermi, vybavením, funkciami, ale aj tým, či je gril mobilný alebo nie. Aj keď naň máte presne určené miesto, môže sa stať, že z času na čas s ním budete manipulovať. V tom prípade je výhodou, ak je gril vybavený kolieskami, ideálne štyrmi, keďže sám o sebe môže mať značnú váhu, nehovoriac o plynovej bombe. 


VÝHODY GRILOV NA PLYN
Plynové záhradné grily majú nepochybne množstvo výhod, ako napríklad zdravšie grilovanie bez poletujúceho popola a sadzí, rýchlejšie rozohriatie grilu, ľahšiu reguláciu teploty, vyšší výkon a v neposlednom rade ľahké čistenie a údržbu. 

V prípade, že dodržíte pri grilovaní všetky odporúčania výrobcu, grilovanie na plynovom grile je úplne bezpečné a už viac nemusíte hľadať miesto na odloženie uhlia či brikiet. Postačí vám fľaša s plynom, ktorú je potrebné z času na čas vymeniť. Vzhľadom na prítomnosť výbušného plynu je potrebné myslieť na bezpečnosť, čo je však zásadou pri každom grile.


ZÁHRADNÉ PLYNOVÉ GRILY ZNAČKY STEEL
Značka STEEL sa neustále snaží svoje produkty prispôsobiť potrebám zákazníkov a to platí aj pri záhradných plynových griloch. Súčasným trendom sú moderné záhradné terasy, kde sa pri grilovaní stretávajú celé rodiny a skupiny priateľov. Tým sú čoraz žiadanejšie grily s väčšou grilovacou plochou v kombinácii s varnými plochami. 

Samozrejmosťou je odkladací priestor, kryt a kolieska pre ľahkú manipuláciu. Tieto nadčasové a kvalitné grily sú vyrobené z nehrdzavejúcej ocele (nerez) a na výber sú v ponuke grily so šírkou 70 cm alebo 90 cm. To, či zvolíte gril s odkladacími plošinami z teakového dreva alebo z nerezi, je len na vás. Každý z modelov záhradných grilov má ľahké manuálne ovládanie otočnými gombíkmi, liatinovú platňu, liatinové rošty, horáky a súčasťou balenia je aj otočný grilovací ražeň.


článok: September, 2021